All-American Alumni by Delegation

SORT ALUMNI BY: STATE | UNIVERSITY ATTENDING | DELEGATION

2012 All-American Delegation

All-American Delegation: WEMUN Expo, Beijing
Best Small Delegation

Delegate Name Award
Benjamin Della Rocca Best Delegate
Alexander Shypula Outstanding Delegate
Chaheti Bansal Best Delegate
Sana Mayat Best Delegate
Kevin Ford Best Delegate
Amar Singh Mandair Best Delegate
Tabytha Ruben Best Delegate
Dana Trip Warren Best Position Paper
Julia Iansiti Best Delegate
Justin Andrews Outstanding Delegate
Charles Alex Trivette Best Delegate
Pranav Bratnagar Outstanding Delegate

2013 All-American Delegation

All-American Delegation: WEMUN Expo, Beijing
Best Large Delegation

Delegate Name Award
Liam Albrittain Best Delegate
Alexandra Alfonso Best Delegate
Lilly Cunniff Best Delegate
Richard Decker Best Delegate
Benjamin Denn Outstanding Delegate
Shayne Donoghue Best Delegate
Robert Patrick Dowling
McLain Faett Outstanding Delegate
David Anthony Hall Outstanding Delegate
Andrew Lama Best Delegate
Gloria Li Best Delegate
Sharel Liu Best Delegate
Frank Lou Best Delegate
Kathryn Rejaei Best Delegate
Tabytha Ruben Outstanding Delegate
Madison Taylor Outstanding Delegate
Sara Van Velkinburgh
Sophie Yanglian Outstanding Delegate
Mitchell Zerman Best Delegate

United America Delegation: Yale Model Government Europe, Budapest

Delegate Name Award
Lily Cunniff Best Delegate
Sara Van Velkinburgh
Mikaela Rabb
Soven Bery Honorable Mention
Junius Williams Best Delegate
Madison Taylor
Robert Patrick Dowling
Jake Colavolpe Outstanding Delegate

2014 All-American Delegations

All-American Delegation: WEMUN Expo, Beijing
Best Delegation

Delegate Name Award
Aaron Kofsky Best Delegate
Sami Lyons Best Delegate
Soven Bery Best Delegate
Ben Fifield Best Delegate
Alex Knapp Outstanding Delegate
Ben Schafer Best Delegate
Dylan McAuley Honorable Mention
Srikanth Krishnan Best Delegate
Adriane Tomovic Best Delegate
Daniel Murphy Best Delegate
Chloe Amouyal Best Delegate
Alexandra Alfonso Honorable Mention
Dylan Sexton Best Delegate
Templeton Kay Best Delegate

United America Delegation: Yale Model Government Europe, Budapest
Best Delegation

Delegate Name Award
Adam Beach Best Delegate
Caitlin Chan Best Delegate
Matthew Chu Honorable Mention
Pablo Fiori Best Delegate
Odia Kane Best Delegate
Lauren Liebow Best Delegate
Caitlin Listek Honorable Mention
Ellen Lu Best Delegate
Nathaniel Manwell Best Delegate
Elaine Miao Honorable Mention
Nicholas Romanoff Outstanding Delegate
Morgan Rose Outstanding Delegate

2015/2016 All-American Delegations

All-American Delegation: WEMUN Expo, Beijing
Best Delegation

Delegate Name Award
Katherine Cohen Best Delegate
Donald Frank Outstanding Delegate
Eliza Hoang Best Delegate
Robert Mathern Best Delegate
Jennifer Min Best Delegate
Joseph Paik Best Delegate
Ethan Park Outstanding Delegate
Grace Park Best Delegate
Abigail Rasol Best Delegate
Danielle Stoner Honorable Mention
Angel Zhou Outstanding Delegate
Jason Guo Outstanding Delegate
Nikhil Kassum Best Delegate
Thomas Kenna Outstanding Delegate
Alexander Nehrbass Best Delegate
Morgan Rose Outstanding Delegate
Evan Torrisi Best Delegate
Vyoma Sahani Best Delegate

All-American Delegation: Harvard Model UN India, Hyderabad
Best Small Delegation

Delegate Name Award
Kathryn Cross Best Delegate
Jason Guo
Nikhil Kassum Best Delegate
Thomas Kenna Outstanding Delegate
Alexander Nehrbass Best Delegate
Morgan Rose Honorable Mention
Evan Torrisi Best Delegate
Vyoma Sahani Honorable Mention

United America Delegation: Yale Model Government Europe, Budapest
Best Delegation

Delegate Name Award
Alice Bennett Outstanding Delegate
Katherine Cohen Best Delegate
Donald Frank Best Delegate
Samantha Griffith
Andrew Howard Outstanding Delegate
Annabelle Lee Outstanding Delegate
Robert Mathern Outstanding Delegate
Jennifer Min Honorable Mention
Alexandra Prendergast Best Delegate
Noah Riley Honorable Mention
Evan Torrisi Best Delegate
Casey Wang Outstanding Delegate
Spencer Weiss Best Delegate

Inter-American Honor Delegation: North American Invitational Model UN, Washington D.C.
Best Small Delegation

Delegate Name Award
Evan Torrisi Best Delegate
Nikhil Kassum
Jennifer Min
Christian Rodriguez Best Delegate
Rose Jacobs Honorable Mention
Casey Wang Verbal Mention
Robert Mathern
Katherine Cohen

Inter-American Honor Delegation: HACIA Summit of the Americas, San José, Costa Rica
Best Small Delegation

Delegate Name Award
Nikita Bastin
Will Frank Outstanding Delegate
Gaurang Goel
Robert Hobart
William Kim
June Lee Outstanding Delegate
Annabelle Lee Outstanding Delegate
Christian Rodriguez Outstanding Delegate
Will Ryu
Casey Wang Outstanding Delegate

Stay in the Know!

Get all the latest tips, tactics, articles, and news from All-American Model UN! We'll send you free training material, updates on applications, and everything that's going on in the world of Model UN.

You have Successfully Subscribed!